ƏSAS SƏHİFƏ

Türk Ocaklarından TBMM ‘ ye çağrı

690

Hocalı soykırımında şehit olanları anmak için uluslararası ilişkiler öğretim üyesi Dilare Mehmetoğlu Batıyevayı konuşmacı olarak davet eden şube başkanı Yücel Alpay Demir Türkiye Büyük Millet Meclisimiz şehadetlerinde tek suçları Türk ve Müslüman olmak olan hocalı Türklerine uygulanan vahşetin soykırım olarak kabul edilmesini ve ayrıca rusyadan ermenilere bu vahşet anında hamilik yaptıkları için özür dilemesinin talep edilmesini talep etti.

Türk birliğinin önünü kesmek için vahşi ermenileri terör ruhlu milisleri kullanan rus 366. Motorize birlikleri 2375 kişinin yaşadığı hocalıda 613 savunmasız sivili çoluk çocuk bebek kadın yaşlı demeden katledişinin 23. Yılı göz yaşları arasında izlenen sinevizyon ve Dilare Mehmetoğlu Batıyeva hocanın anlatımla hüzünle ve dualarla anıldı.

Türk Ocağı kocaeli şube başkanı Yücel Alpay Demir dünyanın sessiz kaldığı bu vahşet , tarihleri terörle dolu , cephe savaşı bilmeyen , pusu kuran baskın yapan , diplomat ve masum öldüren ve tüm bunlar için arkasına hep güçlü orduları hami olarak alan insan müsveddelerinin ilk insanlık dışı eylemi değil dedi.

Demir ayrıca ; Hocalı soykırımı ermenilerin 1071 den beri biat ettikleri sadakatle hizmet ettikleri aslında adaletle ve huzur içerisinde yaşadıkları Türk hakimiyeti ve alicenaplığı altında büyüttükleri eziklıklerini rus ve fransız orduları desteği ile dışa vurdukları bilinç ve şuur kaybı anıdır dedi.

Ege üniversitesinde bölücü terör örgütü mensuplarınca tek suçu Türk Milliyetçisi Türk İslam ülkücüsü ve Vatan sevdalısı olduğu için şehit edilen Fırat Yılmaz Çakıroğlu ve Hocalı şehitleri için dualar edildi.

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti başkanı Çetin Gürol , Add kocaeli şube başkanı Taylan Katak , Çekül vakfı kocaeli temsilcisi Numan Uysal , Mhp Millet vekili adayı avukat Hilal Elmas , Dsp kocaeli il kadın kolları başkanı Meral Uçarı ve çok sayıda üniversiteli genç katıldı.

Nisan ayında ” 100 yıllık yalan ” ismi ile panel düzenleyerek konunun uzmanı Tarihçileri davet edeceğiz diyen şube başkanı Yücel Alpay Demir , tarihine ve bilgisine güvenen ermeni tarihçilere açık davette bulunarak bizim zalimlikleri kendileride onaylamayan suçsuz ermeni halkı ile bir sorunumuz veya bu vahşete iştirak etmemiş ermeni vatandaşlarını bir tutarak haksızlık yapmaya niyetimiz yok , biz bu zulmü yapan canilerden , zorunlu olarak uygulanması gereken tehciri soykırım diye adlandırarak kendi suçlarını örtbas etmeye çalışan sahte tarihçilerden ve terör olaylarını gerçekleştiren çetecilerden bahsediyor ve onları lanetliyoruz , onların sözde tezlerini her ortamda çürütüğümüz gibi , eğer ermeni tarihçiler katılmayı kabul ederse panelin adını kim yalan söylüyor olarak değiştireceğiz ve onlarında katılımıyla bu meseleyi kocaelinde Türk halkının katılımıyla tüm vicdanlarda çözeceğiz dedi.

Şərhlər

Çox oxunanlar (günlük)

Çox oxunanlar (həftəlik)

Yuxarı